Wolontariat

 

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Św. Jan Paweł II

 

WOLONTARIAT W NASZYM DOMU

Nasi Wolontariusze to osoby w różnym wieku, uczniowie, studenci, osoby dorosłe, a także seniorzy. Wolontariusze uczestniczą w życiu naszego domu oraz wspierają podopiecznych szczególnie w organizacji czasu wolnego oraz towarzyszeniu w czynnościach dnia codziennego.

Co roku organizujemy Galę Wolontariatu, na której dziękujemy naszym „Pomocnikom” za ofiarowany czas i zaangażowanie.

 

NA CZYM TO POLEGA?

      Wolontariusze mają do wyboru 3 formy zaangażowania w naszym Domu:

  1. Wsparcie świadczone na rzecz jednego, wybranego mieszkańca placówki poprzez np. wspólny spacer, rozmowę, czytanie książki, słuchanie radia, pomoc w drobnych zakupach, a przede wszystkim bycie z osobą, nierzadko samotną i cierpiącą.
  1. Wsparcie na rzecz grupy podopiecznych poprzez współprowadzenie zajęć terapii zajęciowej, zajęć plastycznych, muzycznych, tematycznych, prowadzenie biblioteki oraz w pomoc w organizacji imprez okolicznościowych w placówce.
  1. Wparcie na rzecz personelu placówki, przy jednoczesnej możliwości wykonywania zadań wynikłych z posiadanych kwalifikacji i uprawnień poprzez współpracę np. z opiekunem, pielęgniarką, fizjoterapeutą, pracownikiem socjalnym czy psychologiem w zakresie uzgodnionym z kierownikiem działu.

 

KTO MOŻE ZOSTAĆ NASZYM WOLONTARIUSZEM?

Każdy, kto posiada do tego chęci i nieco wolnego czasu. Wiek nie ma tu znaczenia (jeśli nie jesteś pełnoletni wymagana jest zgoda opiekuna).

 

DOŁĄCZ DO NAS !

Chętnych zapraszamy do siedziby naszego Domu.
Wszelkie informacje na temat wolontariatu można uzyskać kontaktując się z p. Małgorzatą Koordynatorem ds. Wolontariatu pod
tel. (81) 466-55-88 wew. 17
email: psycholog@dpsametystowa.lublin.eu,
pokój nr 220A (piętro 2).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Accessibility
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status